Részletes leírás:
Barna vízlepergető, teljes szín bivalybőr felsőrész. Kompozit lábujjvédő és flexibilis, fémmentes, átszúrás elleni textil talplemez. Lélegző, nedvszívó és gyorsan száradó hálós belső bélés, szivacsos szártető és nyelv, fém fűzővezetők. Antisztatikus, SRC csúszásbiztosságú, emelt kopásállósággal rendelkező, kétrétegű PU/TPU talp. Energiaelnyelő sarok, megerősített saroktámasz és plusz orrborítás, folyadékok, mechanikai hatások elleni kiegészítő védelemhez. A magas járótalpmintázat segíti a tapadást még a nagyon durva felületű padozaton is. Méret: 35-48. A mérettáblázatban található adatok, tájékoztató jellegűek, a gyártó által közölt adatok. Minősítés: EN ISO 20345:2011 S3 SRC, Csomagolás: 10/1
Mit jelent az S3 kifejezés? Az S3 minősítést csak azok a bakancsok kaphatják meg, amelyek megfelelnek az EN ISO 20345 szabvány előírásainak, ezért egy S3 munkavédelmi bakancs az alábbi tulajdonságokkal rendelkezik:
-
és 200 J energiájú ütés és 15 kN nyomásnak ellenálló orrmerevítővel rendelkezik (a szabvány szempontjából mindegy, hogy acél vagy kompozit betét),
-
bőrből vagy más anyagból készült
-
zárt kéregrésze van,
-
antisztatikus tulajdonságokkal rendelkezik (A) (0,1MΩ < A < 1000 MΩ),
-
fűtőolajnak ellenálló talpa van (FO),
-
energiaelnyelő sarka van (E) (E ≥ 20 Joule),
-
a felső része ellenáll a vízfelvételnek és vízáteresztésnek (WRU), természetesen a megfelelő ápolás elengedhetetlen,
-
a felső része ellenáll a vízfelvételnek és vízáteresztésnek (WRU), természetesen a megfelelő ápolás elengedhetetlen
-
talpátszúrás, behatolás elleni védelemmel rendelkezik (P).
A bakancs kialakításának nagy előnye, hogy a magasabb szár segíti a boka rögzítését, így akár csökkenthető a rándulás veszélye is.
Mi az a kompozit lábujjvédő? Lábujjvédő = kapli = orrmerevítő, feladata, hogy a machanikai sérülésektől megóvja a lábujjakat. A lábujjvédők készülhetnek kompozit anyagokból, minit például: szénszál, üvegszál, műanyag.